Порошенку нагадали, що він збирався зробити Гонгадзе своїм прес-секретарем перед убивством
menu

Порошенку нагадали, що він збирався зробити Гонгадзе своїм прес-секретарем перед убивством


У понеділок, 5 листопада, відбувається засідання круглого столу про міжнародні зобов'язання України у справі розслідування вбивства Георгія Гонгадзе і нападів на Олексія Подольського та Олександра Єльяшкевича.
захід організовано Комітетом ВР з питань закордонних справ. На ньому присутні керівник офісу Ради Європи, заступник міністра юстиції, представник Нацполіції, але немає представника ГПУ, хоча їх запрошували.

Глава Комітету Ганна Гопко заявила, що на круглий стіл запрошували всіх послів, однак ніхто не прийшов.

Читайте також: Комітет ВР розгляне виконання Україною міжнародних зобов'язань щодо розслідування справи Гонгадзе, - Гопко

При цьому надійшов лист від заступника генпрокурора Столярчука, в якому написано, що у співробітників ГПУ немає часу.

Також присутні Олексій Подольський і Олександр Єльяшкевич.

"Ми досі не знаємо, хто є замовником убивства Гонгадзе", - заявила голова Комітету у закордонних справах ВР Гопко.

Читайте на "Цензор.НЕТ": США вимагають від України розслідувати вбивства журналістів Шеремета і Гонгадзе

Тетяна Костіна, адвокат Подольського, який також є потерпілим у справі Гонгадзе, розповіла присутнім про хід розгляду касаційної скарги. Вона нагадала, що 9 червня 2000 року Олексія Подольського жорстоко побили, тоді він написав заяву в поліцію, в якій назвав замовником екс-президента України Леоніда Кучму.

У Вищому спеціалізованому суді України зараз розглядається касація, яку подавали кілька сторін. Розглядала суддя Наталія Марчук. Вона розсекретила аудіозаписи суду першої інстанції. Раніше були розсекречені протоколи. Однак адвокат Подольського виявила розбіжності. 29 січня 2013 під час оголошення вироку суддя запитав Пукача, чи зрозумілий йому вирок. Пукач відповів: "Вирок буде зрозумілий тоді, коли поруч сидітимуть Кучма і Литвин". І саме цієї фрази не виявилося в протоколі. Тому потерпіла сторона зажадала розсекретити не тільки протоколи засідання суду першої інстанції, а й аудіо.

Читайте: Мельниченко готовий передати НАБУ оригінали плівок: На цих записах задокументовано ОЗУ, яке чинило вбивства і грабувало державу

На цю суддю потерпілий Подольський покладав великі надії, як каже його адвокат, виникла довіра до неї. Суддю Марчук відсторонили від справи, стверджує адвокат, через листи Генпрокурора Юрія Луценка. Виступаючи на круглому столі Олексій Подольський і Олександр Єльяшкевич заявили, що нинішня Генпрокуратура не розслідує справу про замовників убивства Георгія Гонгадзе, нападів на самих Подольського та Єльяшкевича.

Єльяшкевич заявив: "Чинному президенту Петрові Порошенку я хочу лише нагадати, що 20 вересня 2000 року він мав призначити Гонгадзе своїм прес-секретарем".

Нагадаємо, вбивство журналіста Гонгадзе було скоєно восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у його вбивстві трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича. Їм було призначено покарання - позбавлення волі терміном від 12 до 13 років. Ще один обвинувачений - Пукач - перебував у розшуку з 2005 року. 21 липня 2009 року в селі Молочки Чуднівського району Житомирської області він був затриманий. 24 липня 2009 року Генеральна прокуратура України пред'явила Пукачу обвинувачення у вбивстві Гонгадзе та низці інших злочинів, таких як викрадення Подольського та знищення документів.

29 січня 2012 року Печерський районний суд Києва засудив Пукача до довічного ув'язнення. Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, а також постраждалий журналіст Олексій Подольський подали апеляції на вирок. Вони домагаються встановлення замовників вбивства і викрадення.

Також читайте: Убивство Гонгадзе: Кучма передав мені $2 млн із запропонованих $100 млн, щоб підкупити мене і знищити доказову базу, - Мельниченко

Апеляційний суд Києва вирішив розглядати скарги в закритому режимі, але пізніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова СБУ Валентин Наливайченко висловили переконання, що розгляд скарги на вирок Пукачу має відбуватися у відкритому режимі. 12 березня 2015 року комісія Міністерства внутрішніх справ зняла гриф секретності з 80 носіїв інформації в справі Пукача.

Олександр Єльяшкевич виступає представником Подольського в суді. На нього самого в лютому 2000 року невідомі напали біля готелю "Москва". Тоді він звинуватив у нападі тодішнього президента Леоніда Кучму.