Претензії "Нафтогазу" до "Газпрому" за новим позовами збільшилися до $12 млрд, - Вітренко
menu

Претензії "Нафтогазу" до "Газпрому" за новим позовами збільшилися до $12 млрд, - Вітренко


Претензії НАК "Нафтогаз України" до російського "Газпрому" за новими позовами в Стокгольмському арбітражі за чотири місяці збільшилися з $11,6 млрд до понад $12 млрд.
про це в Фейсбуці написав головний виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Наші позовні вимоги вже перевищують $12 млрд. Можливо, ми виграємо не всі, але якщо не буде "зради" в Україні, ми виграємо значні суми", - написав він на своїй сторінці в "Фейсбук".

Читайте також: "Шанси на зупинку "Північного потоку-2" є, і Україна продовжує боротися", - Вітренко

Ю.Вітренко зазначив, що раніше майже ніхто, включаючи рейтингові агентства, не вірив у виграш НАК перших судових розглядів із Газпромом, але компанія змогла домогтися позитивного для себе результату.

"Якщо не буде "зради" в Україні, ми виграємо і зараз. Ми стягнемо з "Газпрому" всі гроші за минулим рішенням арбітражу. Ми вже стягнули $2,1 млрд у вигляді газу і $18 млн грошима. Решту $2,6 млрд ми теж стягнемо", - додав він.

Також читайте: "Нафтогаз" утримав $9 млн переплат "Газпрому" за транзит у рахунок оплати пені за Стокгольмським арбітражем (оновлено)

Як повідомлялося, "Нафтогаз" 6 червня 2018 року подав до Стокгольмського арбітражу новий позов із вимогою переглянути тариф на транзит газу за контрактом із ПАТ "Газпром". НАК вимагає перегляду тарифу з березня 2018 року і попередньо оцінив свої грошові вимоги в $11,58 млрд без урахування відсотків.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло очікуваним єврооблігаціям НАК "Нафтогаз України" попередній пріоритетний незабезпечений рейтинг "В-" і рейтинг відновлення активів "RR4".

Рейтинг, зокрема, ґрунтується на припущенні, що "Нафтогазу" не вдасться стягнути з "Газпрому" кошти за підсумками Стокгольмського арбітражу.