Позов до ЄСПЛ від антикорупціонерів щодо грошей Януковича відкриває шлях до того, щоб утікачі повернули вкрадені мільярди, - Пашинський
menu

Позов до ЄСПЛ від антикорупціонерів щодо грошей Януковича відкриває шлях до того, щоб утікачі повернули вкрадені мільярди, - Пашинський


Позов до Європейського суду з прав людини щодо повернення грошей Януковича колишньому президенту-втікачеві від борців з корупцією свідчить про те, що люди, які називають себе борцями з корупцією, здатні на все, аби далі жити за гонорари від тих, хто пограбував країну та втік у 2014 р.
Про це заявив голова Комітету з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський на засіданні комітету, повідомляє прес-служба політика.

"Всі ви пам’ятаєте, як у 2015-2016 роках ми вимагали конфіскувати гроші Януковича, йшлося про 1,5 мільярда доларів арештованих коштів, які конфіскували в дохід державного бюджету. Ви пам’ятаєте, який колосальний спротив нам чинився. Які тільки сили не були кинуті оточенням Януковича, аби зірвати ухвалення цього законопроекту (про конфіскацію. - Ред.), який лише раз нам вдалося поставити до порядку денного", - заявив Пашинський.

Одним із аргументів, який використовували прихильники неконфіскації грошей Януковича, було те, що Янукович начебто подасть до ЄСПЛ, виграє і поверне собі ці кошти.

"Минуло кілька років, гроші ми, слава Богу, конфіскували, вони потрапили до бюджету держави абсолютно прозоро і зрозуміло для всіх. У тому числі на питання оборони та безпеки, але сьогодні з`явилась інформація, що така собі Дарья Каленюк, яка представляє таку собі організацію Центр сприяння (протидії. - Ред.) корупції, подала до ЄСПЛ позов з метою розкрити Януковичу шлях до повернення цих коштів", - повідомив нардеп.

"Це питання не лише Генеральної прокуратури, це питання і ВР, і нашого комітету з питань нацбезпеки. Без сумніву, що такі спроби повернути Януковичу вкрадені кошти, вони дестабілізують бюджетно-фінансову ситуацію, вони дестабілізують виконання бюджету, виконання оборонного бюджету і вони неприпустимі", - наголосив Пашинський.

Також читайте: "Президент демонструє очевидну політичну волю в цьому питанні": В АП прокоментували розслідування "Схем" про зняття грошей Януковича через касу банку Порошенка

"Я звертаюся насамперед до так званих борців із корупцією. Шановні мої, ні одні хабарі не виправдовують повернення Януковичу вкрадених грошей. Це все поза межами не лише здорового глузду та закону, це поза межами моралі", - підсумував Сергій Пашинський.