Із системи пішло приблизно 35% суддів - частина з них тому, що не хотіли, щоб їх моніторили, - заступник голови ВККС Щотка
menu

Із системи пішло приблизно 35% суддів - частина з них тому, що не хотіли, щоб їх моніторили, - заступник голови ВККС Щотка


Заступник глави Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка заявив, що тільки в процесі кваліфікаційного оцінювання 10% суддів пішло із системи.

"Прямі втрати від оцінювання - 10%. Це ті, які не склали іспит і не пройшли співбесіду. Але за останні роки з системи пішло сумарно приблизно 35% суддів. Частина з них тому, що не хотіли, щоб їх моніторили. На сьогодні в комісії побувало 2 050 суддів. З них 1 610 підтвердили відповідність обійманій посаді, 165 - не підтвердили. Щодо 75 суддів оцінювання поки призупинено, а щодо 200 оголошена перерва", - розповів Щотка.

Читайте також: Орієнтовний термін завершення кваліфоцінювання суддів - 1 вересня 2019 року, - Щотка

"Якщо комісія в процесі кваліфоцінювання доходить висновку, що суддя не може чітко пояснити походження своїх доходів, ми можемо звернутися до НАЗК з відповідним запитом, для того, щоб вони провели повну перевірку щодо майна судді. І поки така перевірка триває, ми маємо право зупинити кваліфікаційне оцінювання. Або інша ситуація: в процесі оцінювання з'ясувалися аспекти діяльності судді, які свідчать про те, що його можна притягнути до дисциплінарної відповідальності. У цих випадках Комісія звертається до Вищої ради правосуддя для того, щоб вони цю інформацію оцінили і дали нам свій висновок. На цей час ми теж можемо зупинити оцінювання", - пояснив заступник голови ВККС.

Повний текст інтерв'ю зі Станіславом Щоткою: "Будь-яке рішення судді в антикорупційному суді буде предметом оцінки, до того ж від "абсолютна перемога" до "абсолютна зрада" читайте ТУТ.