Якщо не кожен другий
menu

Якщо не кожен другий

то кожен третій захисник України приїхав із війни зі зброєю, - Матіос.


За чотири з половиною роки правоохоронні органи вилучили у громадян 8,6 тис. одиниць незареєстрованої вогнепальної зброї.

За його словами, вилучено: близько 400 одиниць гладкоствольної, 4500 нарізної і 3700 одиниць іншої вогнепальної зброї.

Серед іншого, повідомив він, в українців правоохоронці забрали 246 гранатометів і реактивних систем, 900 тисяч патронів, 9020 гранат, 212 мін, 1127 саморобних вибухових пристроїв і 15 тонн вибухових речовин.

За цей же час в Україні поліція зареєструвала 12137 випадків злочинів з використанням нелегально придбаного вогнепальної зброї, а за чотири роки війни на облік поставлено всього 250 вогнепальних трофеїв - всі інші військовослужбовці приховують, зазначив прокурор.

"Війна є війна, хтось втратив, у когось зіпсувався автомат. Я знаю інтенсивність бойових дій, і ця зброя десь осіла", - сказав Матіос, додавши, що "якщо не кожен другий, то кожен третій захисник України приїхав з війни зі зброєю".

"Статистика кримінальних правопорушень і наслідків використання не пістолетів, які не гладкоствольної мисливської рушниці, а важких боєприпасів у вигляді гранат - вражає", - додав військовий прокурор.