Розстріл активістів Майдану
menu

Розстріл активістів Майдану

суд перейшов до стадії вивчення показань свідків, - прокурор Донський.


Прокурор Департаменту спецрозслідування ГПУ Олексій Донський заявив, що сьогодні суд перейшов від стадії допиту потерпілих до стадії допиту свідків у рамках справи п'ятьох співробітників "Беркута", яких підозрюють у вбивствах людей на Майдані під час Революції Гідності.

Він уточнив, що слідчі допитали вже майже 500 свідків у рамках справи. Це очевидці, люди, які не були очевидцями, але їм відомі деякі факти у справі. ГПУ заявить суду прохання про їх допит. Він зазначив, що серед свідків є колишні і нинішні високопоставлені чиновники.

Зазначимо, в березні-квітні 2014 року правоохоронці затримали, а суд заарештував екс-співробітників "Беркута" Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, а також їхнього командира Дмитра Садовника за підозрою в убивствах на Інститутській. У вересні 2014 р. Садовника відпустили під домашній арешт, а в жовтні екс-командир роти "Беркуту" втік. За даними ГПУ, він перебуває в окупованому Сімферополі.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України в 2014 році передала до суду кримінальну провадження щодо екс- "беркутівців" Сергія Зінченка і Павла Аброськіна за підозрою у вбивстві 39 активістів Майдану.

Також читайте: ГПУ вручила ще двом екс-беркутівцям підозри в розгоні Євромайдану

10 лютого 2016 року в Генпрокуратурі заявили про завершення розслідування і направили до суду кримінальне провадження щодо ще трьох екс-"беркутівців" Олександра Маринченка, Сергія Тамтури й Олега Янишевського.

Цим особам інкримінується скоєння теракту, перевищення службових повноважень, умисне вбивство, замах на вбивство, перешкоджання проведенню мирних мітингів і зібрань, викрадення і приховування зброї після скоєння злочину. Кримінальні провадження у всьому підозрюваним колишнім бійцям "Беркута" об'єднані в одне.

Станом на лютий 2018 року слідством встановлено 48 фактів вбивств і 80 фактів замахів на вбивства людей 20 лютого 2014 року в центрі Києва.