Обраний в окупованому Криму Курултай кримськотатарського народу не визнаватиметься
menu

Обраний в окупованому Криму Курултай кримськотатарського народу не визнаватиметься


Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради від фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Джемілєв і заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров заявляють, що Курултай кримськотатарського народу, який обирається в окупованому Криму буде нелегітимним.

"Окупаційна влада взяла під контроль релігійні організації. Вони зобов'яжуть усіх (прийти на вибори. - Ред.). У кого вистачить сміливості, не прийдуть - я знаю, що велика кількість не прийде на цей Курултай", - сказав М.Джемілєв на прес-конференції з нагоди річниці визволення незаконно засуджених в окупованому Криму заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу - Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза

"Але деяким представникам духовенства в регіонах окупанти і зарплату зараз дають, і таким чином вони, мабуть, зберуть так званий Курултай, і обов'язково проштампують пролонгацію нинішнього колаборанта на посаду глави духовного управління мусульман Криму", - додав парламентарій.

Читайте також: Викраденого у Криму делегата Курултаю кримськотатарського народу Егіза сильно побили, - Чубаров

На його думку, муфтій мусульман Криму Еміралі Аблаєв є нелегітимним, тому в Києві створено нове духовне управління мусульман Криму, яке діє і в даний час. "Тому результати цього Курултаю, який вони проводитимуть 26 жовтня, ніякого значення не мають, це буде чергове шоу окупантів", - додав М. Джемілєв.

У свою чергу І.Умеров заявив, що обраний за окупаційної влади Курултай не визнаватиметься.

Крім того, М. Джемілєв наголосив на необхідності зібрання вибраних в 2013 делегатів Курултаю для визначення подальших дій і форм існування представницького органу кримськотатарського народу. "Але тим не менше, на 12 листопада цього року призначено Курултай у Києві", - додав він.