#
menu

#

Найближчим часом відбудеться зустріч з Ердоганом з питання українських політв'язнів у РФ, - Джемілєв


Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради від фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Джемілєв прогнозує зустріч найближчим часом з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, на якій буде обговорюватися питання українських політв'язнів в РФ.

"Остання розмова з Ердоганом у нас була на цю тему цього року в липні... Ердоган мені особисто сказав так: "Ну так, звісно, я намагатимуся зробити все, що можу, але ви говорите про понад 90 політв'язнів. Звісно, говоритимемо про всіх, але якщо бути реалістами, то давайте хоча б кілька імен", - сказав М.Джемілєв на прес-конференції з нагоди річниці визволення незаконно засуджених в окупованому Криму заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

Він зазначив, що тоді назвав кілька прізвищ, а потім Туреччина через Міністерство закордонних справ на запит президента Туреччини направила запит на повний список українських політв'язнів.

Водночас М.Джемілєв додав, що наразі немає інформації про те, що турецькій стороні вдалося зробити в цьому напрямі. "Я думаю, найближчим часом ми матимемо зустріч з Ердоганом, ми про це розмовлятимемо", - повідомив він.