Україна має встановити "червоні лінії", - Генерал Ходжес про відповідь на загрозу РФ в Азовському морі
menu

Україна має встановити "червоні лінії", - Генерал Ходжес про відповідь на загрозу РФ в Азовському морі


Відповіддю України на загрозливу ситуацію в Азовському морі має стати чітка стратегія і політика щодо того, що відбувається.
Про це сказав колишній командувач силами США в Європі (2014-2017) Бен Ходжес, виступаючи на Львівському форумі з безпеки.

Так, Бен Ходжес заявив, що Україна має виробити чітку стратегію своїх дій в Азовському морі для ефективної протидії РФ.

"Перш за все, Україна має створити стратегію, а також політику щодо Азовського моря, встановити, де проходять "червоні лінії". По-друге, Україна має вимагати свободу навігації в Азові, щоб російські кораблі не зупиняли українські", - сказав Ходжес.

Читайте також: Це має бути сила, яка не дозволить заморозити нинішню ситуацію назавжди, як це робить Росія, - генерал США Ходжес про миротворців на Донбасі

Він зазначив, що необхідно збільшити кількість представників ВМС у Генеральному штабі Збройних Сил України та Міністерстві оборони.

"Це мають бути люди, які розуміють ситуацію і можуть приймати рішення", - сказав генерал.

Крім того, Бен Ходжес заявив, що США мають підтримувати Україну в проведенні військових навчань, наданні технічної підтримки, а також в інформаційній сфері, висвітлювати події в Азовському морі.

Також читайте: Євросоюз спільно з Україною протидіятиме "повзучій анексії" Росією Азовського моря, - Порошенко про резолюцію Європарламенту щодо ситуації на Азовському морі

"Дії Росії в Азовському морі - це частина зусиль, спрямованих на економічне придушення України. Для цього не потрібне вторгнення, для цього достатньо зупинити експорт з Маріуполя, Бердянська, на це розраховані ці дії", - зазначив генерал.

Раніше заступник голови Держприкордонслужби України Василь Серватюк поінформував, що в Азовському морі вже зосереджено понад 120 кораблів і катерів РФ.