У Житомирській області заборонили публічно транслювати російські фільми та виступи російських акторів
menu

У Житомирській області заборонили публічно транслювати російські фільми та виступи російських акторів


Заборона діятиме до моменту повного припинення окупації Російською Федерацією території України, - облрада.
Депутати Житомирської обласної ради на черговому засіданні запровадили мораторій на публічне використання на території області російськомовного культурного продукту.

За відповідне рішення проголосували більшість депутатів Житомирської облради.

Ініціатор заборони - фракція ВО "Свобода"

Читайте також: Регіональний статус російської мови скасовано у Херсоні

Згідно з рішенням облради, на території Житомирської області запроваджується мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах. Заборона діятиме до моменту повного припинення окупації Російською Федерацією території України.

Аналогічне рішення облрада пропонує ухвалити всім без винятку органам місцевого самоврядування Житомирщини.

Автори документа проситимуть Житомирську облдержадміністрацію створити міжвідомчу робочу групу для проведення роз’яснювальної роботи щодо вказаного мораторію. До складу групи включать правоохоронців, чиновників райдержадміністрацій та представників громадськості.

"Йдеться про заборону трансляції на території області російських фільмів, виступів російських акторів, тощо, оскільки у нас повинен бути український продукт, і не треба пропагувати російську мову, бо у нас є наша мова і має бути наша влада", - заявили депутати.

Нагадаємо, раніше таку ж заборону встановили на території Львівської області.

Читайте також: Ніякого ламання, ніякого насильства, ніякого "чемодан-вокзал-Росія". Російськомовним читачам буде незручно десь місяць, а потім звикнуть, - одна з авторів законопроекту про державну мову Подоляк