Справу Гриба знову повернули в суд Ростова-на-Дону
menu

Справу Гриба знову повернули в суд Ростова-на-Дону


Дата чергового засідання у справі незаконно утримуваного українця поки невідома.
Справу незаконно утримуваного в Російській Федерації українця Павла Гриба з прокуратури Кубані знову повернули в Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону. Однак дату чергового засідання поки не призначили. Про це в четвер, 25 жовтня, повідомила прес-секретар суду Олена Катькало.

"Справа стосовно Гриба повернулася до нас на новий розгляд після повернення прокурору Кубані. Дата судового засідання поки не призначена", - заявила Катькало.

Читайте також: Українського заручника в РФ Павла Гриба переводять у СІЗО Краснодара

Раніше, в липні Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону повернув прокурору Краснодарського краю справу українця Павла Гриба. Як заявила прес-секретар суду Олена Катькало, справу повернули на доопрацювання через помилку під час розслідування.

Нагадаємо, батько Павла Ігор Гриб заявив про викрадення спецслужбами РФ його сина в Білорусі: "ФСБ виманили Павла в Гомель, під виглядом зустрічі з дівчиною, і затримали". Павло Гриб 24 серпня 2017 виїхав на зустріч із дівчиною, із якою до цього спілкувався тільки через соцмережі, у Білорусь. Після цього зник.

Коли Ігор прибув до Білорусі, йому повідомили, що його сина оголосили в розшук за ініціативою ФСБ РФ. Прикордонні відомства Білорусі відмовилися повідомити батькові будь-яку інформацію про його сина. Батько Павла впевнений, що спецслужби РФ провели цю операцію з метою виманити його сина в Білорусь і "надіти на нього там наручники за пости в соцмережах". Разом з тим, Державна прикордонна служба України офіційно підтвердила факт перетину Павлом Грибом кордону з Білоруссю.

7 вересня 2017 директор Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич повідомив, що 19-річний громадянин України Павло Гриб, який зник в білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії в Краснодарі.

За даними російських ЗМІ, слідчі вважають Павла Гриба нібито прихильником забороненої в Росії екстремістської організації УНА-УНСО і припускають, що він нібито схиляв знайому жительку Кубані підірвати саморобний вибуховий пристрій на випускній лінійці в сочинській школі.

Детально про те, із чого починалася ця історія, про суть справи і обвинувачення, а також про судове засідання читайте в статті "Не мали діти планів підривати школу!". Любовно-агентурна історія Павла Гриба ".