Москва шукає привід для "захисту" православних в Україні, щоб втрутитися військовою силою, - Філарет
menu

Москва шукає привід для "захисту" православних в Україні, щоб втрутитися військовою силою, - Філарет


Москва шукає новий привід для чергового "захисту", цього разу - православних в Україні
Про це заявив предстоятель УПЦ КП Філарет на прес-конференції "Українська церква на шляху утвердження автокефалії", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Говорять не стільки про надання Томосу, скільки про захоплення храмів. Чому і звідки це йде? Це йде із Москви. Москва готує підґрунтя для того, щоб втрутитися військовою силою... Як на Донбасі, де був привід - "захист" російськомовного населення... Коли втрутилися - забули і про причину втручання. Зараз хочуть нову причину вигадати - захист російської церкви Московського патріархату, "захист" православних. І тому ми, знаючи це, не допустимо ніякого насилля і не дамо підстав Москві втручатися в наші українські справи, в наше українське церковне життя", - заявив Філарет.

Читайте також: Понад 70% українців не знають, що таке Томос, - опитування

За його словами, зараз є багато спекуляцій щодо лавр.

Предстоятель УПЦ КП також акцентував, що якщо церковна громада прийме рішення переходити в єдину Українську православну церкву, то "вона переходить зі своїм храмом".

"Якщо ж вона залишається в Російській православній церкві, то природно, що вона залишається і храм залишається з ними", - сказав Філарет.

За його словами, віруючі громадяни, які налаштовані радикально, повинні прислухатися до церкви і закону.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": УПЦ МП має змінити назву на РПЦ, - Євстратій (Зоря). ВIДЕО

"Я думаю, на них (радикально налаштованих громадян. - Ред.) чиниться вплив і самої церкви, і вплив нашої української поліції. Тому що після Майдану радикальні сили хотіли захопити Києво-Печерську лавру. Ми сказали, що не треба цього робити, ми проти цього, і вони відступили, і не захоплювали, тобто прислухалися до нас. Думаю, що послухають і в майбутньому", - сказав Філарет.

Як додав архієпископ Євстратій Зоря, Українська православна церква не закликає до якихось радикальних дій, а навпаки всі ці роки у всіх офіційних заявах підкреслює неприпустимість ні насильства, ні захоплення храмів. Крім цього, за його словами, такі ж меседжі звучали і з боку органів державної влади. Він нагадав про ситуацію напередодні 14 жовтня, коли ходили чутки про силові акції і штурм лаври, але держава припинила такі дії.

"Ні українські політичні партії, навіть радикального спрямування, жодна громадська організація, партія будь-якого напрямку не сказала, що треба йти щось захоплювати. Хто говорить про розпалювання ворожнечі і кровопролиття? Кажуть з Москви і московські сателіти. Це відповідь на питання кому це вигідно", - сказав Зоря.

Він зазначив, що перехід до Київської патріархії відбудеться добровільно, і не має значення чи приєднається якийсь прихід або монастир через три місяці, рік, або через 10 років, головне, що таке об'єднання відбудеться добровільно.

"Це станеться добровільно і тому твердо, це потрібно розуміти і не прискорювати ті процеси, які і так відбудуться. І не давати ворогам можливості використовувати це", - сказав архієпископ Євстратій Зоря.