Уже два місяці поспіль "Нафтогаз" стягує з "Газпрому" по 9 млн доларів, - Вітренко
menu

Уже два місяці поспіль "Нафтогаз" стягує з "Газпрому" по 9 млн доларів, - Вітренко


Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" за два місяці вже стягнула 18 мільйонів доларів із російського газового монополіста "Газпром" у рахунок оплати боргу за рішенням Стокгольмського арбітражу.

"До речі, на додаток до 2,1 млрд дол., які відповідно до рішення арбітражу ми вже стягнули з "Газпрому" у вигляді газу, ми також вже стягнули з "Газпрому" 18 млн дол. грошовими коштами. Вже два місяці поспіль ми стягуємо з "Газпрому" грошима 9 млн дол.", - написав Вітренко.

Читайте також: Україні потрібен такий механізм постачання газу для населення, який не дозволить грошам осідати в кишенях посередників, - Коболєв

Нагадаємо, 10 жовтня НАК "Нафтогаз України" направила ПАТ "Газпром" заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені, яка нараховується на заборгованість російського монополіста згідно з арбітражним рішенням щодо транзитного контракту від 28 лютого 2018 року".

"22 грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув формулу ціноутворення на газ за контрактом на поставку газу в Україну, таким чином зменшивши його вартість, що автоматично призвело до зниження ставки вартості послуг і загальної вартості послуг транзиту газу, що надаються "Нафтогазом". Послідовно відмовляючись виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, "Газпром" в 2018 році продовжує платити за транзит більшу ціну, ніж виставляє "Нафтогаз", який розраховує тариф відповідно до рішення арбітражу. Таким чином "Нафтогаз" зарахував понад 9 млн дол. США переплати за послуги транзиту, надані в серпні, як платіж в рамках виконання арбітражного рішення", - роз'яснили в компанії.

В "Нафтогазі" нагадали, що згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року, "Газпром" винен "Нафтогазу" 2,56 млрд дол. США збитків за невиконання зобов'язань за транзитним контрактом, на які нараховується пеня за кожен день невиконання арбітражного рішення. На сьогодні розмір нарахованої пені становить понад 100 млн дол. США.